Spotkania na wystawie

Dziękujemy za udział w spotkaniach na wystawie przygotowanych przez Ośrodek Oświatowy MNW.

ZAJĘCIA DLA GRUP SZKOLNYCH

Zajęcia dla grup szkolnych na wystawie Jak meteor... Stanisław Wyspiański 1869-1907. Artyście w setną rocznicę śmierci.

Dziecięcy bohaterowie obrazów Stanisława Wyspiańskiego
(zajęcia dla szkół podstawowych)

W czasie lekcji pokazana zostanie twórczość Stanisława Wyspiańskiego ze szczególnym uwzględnieniem portretów dzieci. Rozmawiać będziemy o tym, jak maluje się portret, kto to jest model, a także o pozowaniu i pozach. Porozmawiamy również o technice pastelu, jej specyficznych walorach i ograniczeniach. Na zakończenie dzieci będą miały za zadanie wykonać nawzajem swoje portrety w technice suchego pastelu.
 
Warsztat malarski Stanisława Wyspiańskiego
(zajęcia dla szkół gimnazjalnych)

Podstawowym celem lekcji będzie zapoznanie uczniów z bogactwem środków plastycznych  charakterystycznych dla warsztatu Stanisława Wyspiańskiego. Rozmawiać będziemy o formie, kolorze, kompozycji i znaczeniu linii w czasach secesji. Na zakończenie zajęć przygotowane są ćwiczenia polegające na opracowaniu wstępnej analizy stylistycznej wybranych dzieł.
 
Stanisław Wyspiański i Młoda Polska
(zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych)

Podczas lekcji przedstawiona zostanie sylwetka artysty na tle epoki. Uczniowie poznają zarówno biografię Stanisława Wyspiańskiego, jak i jego twórczość. Dowiedzą się, dlaczego ten krakowski artysta jest znany i ceniony do dziś. Podczas zajęć zostaną poddane analizie dzieła Wyspiańskiego. Zastanowimy się, na czym polega ich wyjątkowość.


Wyspiański dla małych i dużych
Kolorowanka dla dzieci

Dokładne informacje „Jak zamówić zajęcia?” na stronie internetowej Ośrodka Oświatowego: www.edukacja.mnw.art.pl